Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kısa Boylu Bayanların Kıyafet Seçimlerinde Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Kısa Boylu Bayanların Kıyafet Seçimlerinde Dikkat Etmesi Gereken Durumlar
18 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

Kısa Boylu Bayanların Kıyafet Seçimlerinde Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

 

 

Kısa boylu hanımlar için kısa ve minyon olmak bazen avantaj iken bazen de dezavantaj olabilmektedir. Kısa boylu bayanların kıyafet seçimlerinde dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Gerçekten de kısa boylu bayanların kıyafet seçimlerinde dikkat etmesi gereken durumlara uymayıp yanlış tercihler yapması son derece rüküş bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu nedenle kıyafet seçimlerinde uymaları gereken incelikleri iyi bilmeleri gereklidir. Kısa boylu bayanların kıyafet seçimlerinde dikkat etmesi gereken durumlara uymayıp, yanlış kombinler yapması onları şık olmak yerine hiç hoş olmayan bir görünüme büründürebilir. Bu nedenle doğru seçimler yapmanın detayları öğrenilmeli ve alışverişlerinde bu detaylara uygun olarak kıyafet satın almalıdırlar.

kisa-boylu-bayanlarin-kiyafet-seciminde-dikkat-etmesi-gereken-durumlar-nelerdir

Peki Kısa Boylu Bayanların Kıyafet Seçimlerinde Dikkat Etmesi Gereken Durumlar Neler Olabilir? Kısa boylu hanımların kombin yaparken çok dikkatli ve özenli olması gerekir. Zira kısa boy, yanlış kombinler yaptıklarında onlar için büyük dezavantaj oluşturabilir. Onları olduklarından daha kısa gösterebilir. Kısa boylu hanımlar desen seviyorsa tabiki desenli kıyafetler giyebilir. Ancak hangi desenleri giymelerinin doğru olacağını bilmelidirler. Kısa boylu hanımlar büyük desenli kıyafetler giymekten kaçınmalıdır. Zira büyük desenlere sahip parçalar, onları olduklarından daha kısa gösterebilir. Bunun yerine daha ufak desenli kıyafetler giymelidirler. Desen kullanmanın bir başka püf noktası da desenleri çok fazla karıştırmamaktır. Aslında bu tüm vücut tipine sahip olan bayanlar için geçerlidir. Bir bayan desen kullanacaksa kesinlikle iki desenden fazla kullanmamalıdır. Çünkü ikiden fazla desen kullanılması gözü yorar ve çok karışık bir görüntü oluşturur. Bu da kişiyi jet hızıyla rüküşlüğe götürür.

kisa-boylu-bayanlarin-kiyafet-seciminde-dikkat-etmesi-gereken-durumlari-hakkinda

Kısa boylu hanımların en çok dikkat etmesi gereken noktalardan biri de omuz hizasıdır. Mesela bu vücut tipine sahip olan bir bayan bluz veya ceket giyerken, kıyafetteki omuz çizgisinin tam olarak omuzlara oturmasına dikkat etmelidirler. Bluz veya ceketlerin omuz kısmı katiyen kollara kadar uzanmamalıdır. Ayrıca çok fazla dar olup da boyun bölgesini rahatsız etmemeli, omuz kısmının ortasına kadar gelip komik bir görünüm yaratmamalıdır. Kısa boylu hanımlar için kombin yapmanın diğer bir püf noktası yaka seçimidir. V yakalı kıyafetler ile geniş yakalı kıyafetler tam da kısa boylu hanımlar içindir. Zira bu tarz yakalar boyun kısmını açığa çıkaracağından kişiyi olduğundan daha uzun gösterecektir. Kısa boylu hanımlar çok bol ve salaş kıyafetler giymekten uzak durmalıdır. Bu tarz seçimler onları olduklarından daha kısa ve kilolu gösterebilir. Bunun yerine bel kısmına vurgulayan tercihler yapmalıdırlar. Beli ortaya çıkaran kıyafetler giymelidirler. Kısa boylu hanımlar için en önemli konulardan biri de kıyafetlerindeki paça boyudur. Bu vücut tipine sahip olan bayanlar pantolon giydikleri zaman daha kısa ve daha basık bir görünümde olmamak için paça boyuna ayrı bir özen göstermelidirler. Pantolon giydiklerinde pantolonun paçası, ayak bileğinin hemen üzerinde bitmelidir. Bilhassa skinny jean ve boru paça pantolonlarda bu paça boyu hizasında olmasına dikkat edilmelidir.

kisa-boylu-bayanlarin-kiyafet-seciminde-dikkat-etmesi-gereken-durumlari

Kısa boylu hanımlar daha uzun görünmek için ispanyol paça pantolon giyebilirler. Ancak bunun için pantolon dize kadar tam oturmalı, diz kısmından itibaren genişleyen tarzda yani çan şeklinde genişleyen bir pantolon olmalıdır. Ayrıca ispanyol paça pantolonun altına topuklu ayakkabı giyilmeli ve pantolonun paçası ayakkabının görünmesini engelleyecek kadar uzun olmalıdır. Böyle bir giyim şekli bayanları daha uzun gösterecektir. Kısa boylu hanımların en çok giydiği kıyafet parçalarından birisi eteklerdir. Etek giyerken de etek boyuna çok özen gösterilmelidir. Kısa boylu minyon hanımlar için en ideal olan etek boyu diz kısmının üstünde olan boylardır. Kısa boylu hanımlar için bilhassa mini etekler doğru tercih olabilir. Zira mini etekler bacak boyunu ortaya çıkarıp kişiyi olduğundan daha uzun gösterir. Ayrıca mini eteğin opak çorapla kombinlenmesi ve topuklu ayakkabılarla tamamlanması da istenen görünüme kişiyi bir adım daha yaklaştıracaktır. Ancak böyle bir kombin yaparken ayakkabının opak çorapla aynı renkte olması bacak boyunu kesme durumunu ortadan kaldıracağından, bu şekilde bir kombin oluşturulmalıdır.

kisa-boylu-bayanlarin-kiyafet-seciminde-dikkat-etmesi-gereken-durumlar

Kısa boylu hanımlar maksi boy etekler de kullanabilirler. Ancak maksi etekler giyildiği zaman, üzerine giyilen bluzda boyun kısmının açıkta kalmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bel kısmını ortaya çıkarmak için de kemer kullanılmalıdır. Böyle bir kombinde platform topuk ayakkabılar giymek, kişinin uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Kısa boylu hanımlar kalın kumaşlardan kaçınmalıdır. Çünkü çok kalın kumaşlar onları olduklarından daha iri gösterebilir. Kısa boylu hanımlar ceket giymek istiyorlarsa ceketleri kısa şort veya mini eteklerle tamamlamalıdırlar. Eğer ceket ve pantolon kombini yapılmak isteniyorsa ceketin altına mutlaka skinny jean giyilmelidir.Bunların dışında midi boy etek giyilecekse ve ceketle tamamlanması düşünülüyorsa bu boy etekler, kısa boy ceketlerle kombinlenmelidir. Kısa boylu hanımlar kıyafetlerinde renk seçimlerine de dikkat etmelidir. Bilhassa hem daha uzun hem daha ince görünmek isteniliyorsa baştan aşağı aynı renk kıyafetler giyilmelidir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git