Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskeleri

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskeleri
17 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskeleri

 

kuru-ciltler-icin-bakim-maskeleri-hakkinda

Cilt güzelliği bir bayan için çok önemlidir. Zira güzelliğin ilk adımı aslında cildin güzelliğidir. Bu nedenle cilt bakımı da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle bayanlar cilt bakımına ayrı bir özen gösterir ve cilt güzelliğini sağlamak için uzun vakitler harcar. Bu vakti kimi zaman güzellik merkezlerinde harcarken kimi zamanda evde kendilerinin yaptıkları cilt bakım maskeleri ile harcarlar. Cilt güzelliğine önem veren bayanlar için aslında güzellik merkezleri daha pratiktir. Çünkü fazla bir emek harcamadan cilt uzmanlarının yardımı ile kısa sürede istedikleri görünüme kavuşabilmektedirler. Fakat maalesef ki her bayanın güzellik merkezlerinde harcayacak bir bütçesi veya bu merkezlere gidecek vakti yoktur. Bu sebeple de cilt güzelliği için kendi kendilerine çareler aramaya başlarlar. İşte bu noktada çare evde kolaylıkla hazırlanabilecek cilt bakım maskeleridir. Her bayanın farklı cilt tipi vardır. Bazı bayanlar kuru cilde sahip iken, bazı bayanlar ise yağlı cilde sahiptir. Her iki cilt tipi de kimi zaman avantaj kimi zaman da dezavantaj olmaktadır. Ancak her iki durumun da fazlası istenmeyen bir durumdur. Kuru cilde sahip olan bayanların cildi yorgun ve soluk görünür. Cansız ve parlamayan cilt görünümü yaratan ciltlere uygun, kuru ciltler için doğal bakım maskeleri de bulunmaktadır. Kuru ciltler için doğal bakım maskeleri arayanlar bu yazıyı dikkate alabilirler. Çünkü bu yazıda kuru ciltler için cilt bakım maskelerine örnekler verilecektir.

kuru-ciltler-icin-bakim-maskeleri

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Maskelerine Örnekler

1- Kuru Ciltler İçin Yulaf Kepeği Maskesi Gerekli Malzemeler 1 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği ( Ancak yulaf kepeği yoksa bunun yerine yulaf ezmesi de kullanılabilir) 2 tatlı kaşığı kadar bal 1 yemek kaşığı kadar yoğurt 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı Hazırlanışı Öncelikle maskeyi hazırlamak için bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisinde yukarıda sayılan tüm malzemeler konulur ve iyice bir karıştırılır. Kıvamlı bir hale geldikten sonra hazır olan bu yulaf kepeği maskesi, yüze masaj yapmak suretiyle güzelce uygulanır. Yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar maske, yüzde bekletilir. 10-15 dakikalık bir sürenin ardından ılık su ile güzelce yıkanır ve de durulanır. Eğer hazırlanılan maske fazla geldiyse bu kalan maske kapalı bir kaba konulup buzdolabında bekletilebilir. Bu şekilde bu maske ancak 1 hafta muhafaza edilebilir. Yulaf kepeği maskesi cildi iyi bir şekilde nemlendirmeye yarar. Ayrıca bu maske cildin daha yumuşak olmasını ve daha canlı görünmesini de sağlar. Cilde parlaklık verir. Bunların dışında yulaf kepeği maskesi, ciltteki kırışıklıkların oluşmasını da engeller. Cilt gözeneklerini de temizler. Ayriyeten cilde parlak bir görünüm kazandırır. Kısacası yulaf kepeği maskesi, kuru cilde sahip olan bayanların tam da istediği etkilerin çoğunu sağlar.

kuru-ciltler-icin-bakim-maskeleri-tarifi

2- Kuru Ciltler İçin Esmer Şeker Maskesi Gerekli Malzemeler 2 tatlı kaşığı kadar esmer şeker 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ( Sızma zeytinyağı yoksa hindistan cevizi yağı veya badem yağı da kullanılabilir. ) Hazırlanışı Öncelikle bu maskenin hazırlanması için bir kap hazır edilir. Bu maske için yukarıda ölçüleri verilen iki malzeme kaba konulur ve bu iki malzeme birbiriyle bütün olana dek iyice bir karıştırılır. Hazırlanan bu maske, yüze hafif hafif masaj yaparak uygulanır. Biraz bekletildikten sonra da yüz, ılık su ile güzelce bir yıkanır ve ardından da durulanır. Esmer şeker maskesi peeling görevi görür. Peeling görevi gören maskeler aslında kuru ciltler için iyidir. Zira cildin kuru olması nedeniyle, ciltte pul pul dökülmeler olabilmektedir. veya cilt gözenekleri tıkanabilmektedir. Bu nedenle hafif etkili bir peeling maskesi son derece faydalı olabilir. Ciltteki ölü hücrelerin gözenekleri tıkamasının engellenmesi, cildin temizlenmesi ve daha yumuşak bir hal alması için esmer şeker maskesinin ayda yaklaşık olarak 4-5 defa uygulanması gerekir. Bu maske sayesinde cilt daha pürüzsüz bir hal alacak, daha canlı ve daha parlak bir görünüm elde edilecektir.

kuru-ciltler-icin-bakim-maskeleri-tarifleri

3- Kuru Ciltler İçin Kahve Maskesi Gerekli Malzemeler 2 çay kaşığı kadar kahve telvesi 2 çay kaşığı kadar toz kakao 2 tatlı kaşığı kadar bal 3 çay kaşığı kadar süt Hazırlanışı Öncelikle maske için bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine yukarıda sayılan tüm malzemeler konulur. Aslında bu maskenin ana maddesi kahve telvesidir. Diğer üç malzeme ise maskenin, cildin yumuşaklığını sağlama etkisini artırmak içindir. Tüm malzemeler iyice bir karıştırılır ve sonrasında cilde masaj yapmak suretiyle bu maske güzelce yüze sürülür. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletildikten sonra da yüz, ılık su ile güzelce yıkanır ve ardından da durulanır. Cilt bakımının son aşaması olarak da cilde uygun bir nemlendirici sürülür. Kahve maskesi cildin daha yumuşak olmasını ve daha parlak bir hal almasını sağlar. Ayrıca cilde daha canlı bir görünüm kazandırır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git