Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Lamine Dişin Farkı Nedir

Lamine Dişin Farkı Nedir
19 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Lamine Dişin Farkı Nedir

 

lamine-disin-farki-varmidir

Lamine dişin farkı nedir sorusunun en makul yanıtı diş yapısında bozukluk olan hastalara uygulanan yaprak diş uygulamasıdır. Diş yapısı ileri derece bozuk olan hastalara uygulanması, doktor tarafından bakıldıktan sonra karar verilir. Çünkü lamine diş uygulaması hakkında bilinmesi gerekenler vardır. Bu hususlara bakıldıktan sonra lamine diş yapılır mı, yapılmaz mı karar verilir. Lamine dişin bakımı da oldukça zordur ve özen gösterilmesi gerekir. Lamine diş uygulaması her hastaya uygulanan bir yöntem değildir. Aşırı çene bozukluğu olan hastalara, belirli derecede dişlerinde ayrıklık olan hastalara, diş eti çekilmesi olanlara lamine uygulaması yapılamaz. Lamine dişin farkı nedir hakkındaki bilinmesi gerekenler, sadece bu kadar da değildir.

lamine-disin-farki-nedir

Toplum tarafından psikolojik bir rahatsızlık olarak görülebilir ancak tırnak yeme alışkanlığı olan hastalara da zamanla dişlere zarar verdiği için lamine yapılamaz. Ayrıca diş boyutlarındaki uzunluk-kısalık ölçülür. Standart ölçüden fazla olursa bu tür hastalara da lamine yapılamaz. Çünkü dişlerde zamanla aşınma olabilme riski vardır. Aşırı diş uzunluğu olan hastalarda, törpüleme yapılması sıkıntılı olabilir. Bu kurallar belli başlı kurallardır tabi ki. Bu tür sorunları olan hastalara porselen diş uygulaması yapılmaktadır. Israrcı bir şekilde lamine diş isteyen hastalar için ise, belirli tedaviler uygulanır. Olumlu yanıt alındığı takdirde lamine diş uygulaması yapılmaktadır. Bu diş uygulaması için özel kliniklere gidilmesine gerek yoktur. Devlet bünyesinde çalışan diş hastaneleri de sosyal güvenlik kapsamında bu tür tedavileri kolaylıkla uygulanmaktadır.

lamine-disin-farki

Lamine dişin farkı nedir sorusunu yanıtlarsak; özellikle diş tedavisinde tercih sıralamasında önlerde bulunan bir diş kaplama yöntemidir. Bu yöntemle diş dokusunu çok fazla aşındırma olmaması ve sonuç ta estetik açıdan bir mükemmellik kazanması sağlanabilmektedir. Dişlerde oluşan birçok sorunun tedavisinde lamine diş kaplaması uygulanır. Mesela sigara çay kahve tüketiminden dolayı diş renk değişikliklerindeki sorunlardan dolayı diş beyazlatma, diş formlardaki bozukluklarda, rahatsız edici diş boşluklarında, kırılmış dişlerde uygulanan bir yöntemdir. Lamine diş kaplaması kararı için öncelik hekim kontrolüdür. Bu kaplamayı hastada dişeti sorunu varsa tedavisi sonrasında işleme başlanması ya da tırnak yemek, kalem ısırmak gibi dişe zarar verecek huyları varsa pek uygulanma tavsiye edilmez.

lamine-dis

Lamine diş nedir ? öncelikle bu konuda iyice bilinçlenmek aslında en doğru olanıdır. Bunu da diş hekiminizle birlikte sağlıklı karar vermekle yapabilirsiniz. Bu tür tedavilerde öncelikle ölçü alınır. Sonra hasta ağzına göre şekil ve boyu düzenlenir. Hedef şekil karar verildikten sonra diş teknisyenlerine iş teslim edilir. Laminelerde en önemli konu yapıştırma işlemidir. Çünkü yanlış yapıştırma sonrası dişler yanlış oturur, dişeti problemleri başlar, kanamalar artar. Lamine dişlerin kullanımı tavsiyelere uyulduğu sürece uzun sürelidir. Lamine dişlerle düzgün yapıda beyazlık ön planda bir gülümseyişe sahip olmanın pozitifliğini kazanırsınız. Dişe doğal bir görünüm verdiği için estetiklik sağlar. Dişlerdeki en önemli problem diş taşı oluşumunu engeller. 18 yaşını doldurmuş herkese iki veya üç seans gibi kısa sürede bu işlem tamamlanır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git