Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri
11 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

Makyaj Hileleri

 

 

Her bayan güzel görünmek ister. Makyaj da bu güzel görünmeye yardımcı olan en önemli unsurdur. Tabiki doğal güzellik her şeyden ötedir. Ancak bazen makyaj da yapmak gerekir. Doğru makyaj bir kişinin güzelliğine güzellik katar. Ancak kişinin cilt tipine ve yüz şekline uygun olmayan ya da yanlış makyaj teknikleri uygulanarak yapılan makyaj, kişiyi oldukça komik bir duruma düşürebilir. Bunun için bazı makyaj hileleri vardır. İşte güzel ve doğru bir makyajın yolu da bu makyaj hilelerinden geçer. Kusursuz bir makyaj isteyen hanımlar mutlaka bazı basit makyaj hilelerini öğrenmelidir. Zira makyaj hileleri hem kişiye makyaj yapma konusunda pratiklik kazandırır, hem de daha güzel bir makyaj ortaya çıkarır. Peki Bu Makyaj Hileleri Neler Olabilir? Doğru makyaj için öncelikle doğru nemlendirici kullanıldığından emin olunmalıdır. Ciltte makyaj katmanları olacağından makyajdan önce ince katmanlı, cilt tipine uygun bir nemlendirici sürülmelidir. Cildi çok kuru veya cansız görünen kişiler cildinin daha parlak görünmesini istiyorsa ışıltı veren nemlendiricilerden kullanmalıdır. Matlaştırıcı özelliği olan nemlendirici kullanmamalıdır.

makyaj-hileleri-hakkinda-bilgiler

Gözlerde kızarıklık var ise göz damlası kullanılmalıdır. Ayrıca ciltte kızarıklık ve sivilceler varsa da bu kural geçerlidir. Gözdeki kızarıklığı gidermek için kulak çubuğuna birkaç damla göz damlası dökülür. Göz damlası damlatılan kulak çubuğu, göz çevresindeki kızarıklıklara sürülür. Doğru bir makyaj uygulaması için makyaj bazı kullanımına özen gösterilmelidir. Zira makyaj bazı kullanmak, makyajın dayanıklılığını da arttırır. Ayrıca makyaj bazı kullanmak fondötenin kapatıcı özelliğini daha iyi göstermesini de sağlar. Bunun yanı sıra cildin daha pürüzsüz görünmesine de etki eder. Donuk ve yorgun görünümlü bir cilde sahip olanlar şeftali veya kayısı renginde makyaj bazı kullanmalıdırlar. Şeftali ve kayısı renginde makyaj bazı kullanmak bilhassa koyu cilt rengine sahip olan bayanlar için çok uygundur. Makyaj bazı kullanmak göz altındaki halkaların kapanmasına da yardımcı olur. Fondöten kullanımına geçmeden önce pudra sürülmelidir. Yani makyaj bazı ile fondöten arasında pudra olmalıdır. Bunun için makyaj bazı uygulamasından sonra ince bir katman halinde şeftali tonunda pudra sürülmelidir. Bu uygulama makyajın kalıcılığını arttırır. Ayrıca üzerine sürülecek olan fondötenin de sabitlenmesini sağlar. Fondöten uygularken ise makyaj süngeri kullanılmalıdır. Ancak makyaj süngeri ilk olarak su ile nemlendirilmelidir.

makyaj-hileleri-nasil-yapilir

Makyaj süngerinin nemlendirilmesi makyajın ağır gözükmemesini sağlar. Cilde ışıltılı bir görünüm kazandırmak isteyen bayanlar, fondöten uygulamasından önce krem formlu bir allık , bronzer ve aydınlatıcı kullanmalıdır. Sonrasında üzerine ince bir katman halinde fondöten sürülür. Doğru bir makyaj uygulaması için renklerin nasıl kullanılacağı da iyi bilinmelidir. Bunun için de renk çarkı iyi öğrenilmelidir. Mesela bu renk çarkına göre yeşil ve kırmızı renkler birbirlerini nötrler. Örnek verilecek olursa ciltte sivilce varsa yeşil tonlarında bir kapatıcı daha etkili bir kapatıcı görevi görecektir. Bunun dışında göz rengine uygun renk seçimleri de yapılabilir. Gözleri ön plana çıkaran renkler uygulanabilir. Seyrek kaşlara sahip bayanlar, ince vuruşlarla doğal bir görünüm elde edebilirler. Bu işlem için ince, açılı bir fırça ile kaş kalemi gereklidir. Göz makyajının da bazı incelikleri vardır.

makyaj-hileleri-hakkinda

Gözlerinin daha büyük görünmesini isteyen bayanlar, göz farı yerleşimine dikkat etmelidir. Göz kapağının üstünde ve göz altı kirpik diplerinde koyu renk tonlarını kullanmamalıdır. İç köşelere açık renk tonlarından uygulamalıdır ve gözün iç köşelere ten rengi kalem uygulaması yapmalıdır. Gözlerinin daha büyük görünmesini isteyen hanımlar, göz kapaklarında daha açık ve nötr renkleri tercih etmelidir. Gözlerin daha uzun veya çekik görünümlü olması ise klasik açılı bir eyeliner uygulaması yapılmalıdır. Yuvarlak göz yapısına sahip olanlar ise alt kirpik boyunca koyu renk kalem kullanıp iç köşelere kadar kalem çekmelidir. Günlük kullanım için kahverengi göz kalemi kullanmak daha iyi olur. Ancak siyah göz kalemi de uygulanabilir.

makyaj-hileleri

Bir diğer makyaj hilesi de koyu renk bir göz kalemi ile göz şeklini takip ederek gözlerin köşesinde üçgen oluşturulmalıdır. Rujun kalıcılığını sağlamak da önemlidir. Zira ruj, kalıcılığını kısa sürede kaybetmektedir. Bunun için sık sık ruj tazelemek gerekmektedir. Bunun için de dudaklar nemlendirildikten sonra kullanılacak ruj ile aynı renkte bir dudak kalemi kullanılmalıdır. Öncelikle dudak kalemi ile dudaklar çevrelenmelidir. Sonrasında dudak fırçası ile ince bir şekilde ruj sürülmelidir. Son olarak kağıt mendil ile rujun fazlalığı alınır. Rujun kalıcılığını sağlamak için ayriyeten ince bir kat olarak şeffaf tonlarda toz pudra uygulanmalıdır. Kısacası makyaj yapmanın çeşitli teknikleri ve detayları vardır. Bu yüzden de doğru makyaj yapmak isteyen hanımlar, makyaj hilelerini iyi öğrenmeli ve makyaj yaparken bu kurallara uymalıdır. Zira bu tekniklere uyarak yaptıkları makyajlarda daha güzel bir görüntü elde ettiklerinin farkına varacaklardır. Aksi halde çok kısa sürede kalıcılığını yitiren, gün ortasında akmış, hiç hoş olmayan bir görüntü ile karşılaşabilirler. Bu da istenmeyen bir durumdur.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git