Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Pantolon Kombinleri

Pantolon Kombinleri
22 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Pantolon Kombinleri

 

pantolon-kombinleri-yuksek-bel

Pantolon yaz, kış giyilebilen hanımların en çok tercih ettikleri kıyafetlerden biridir. Ayrıca çeşitli modellerde tasarlanmasından ötürü de hemen hemen her tarza hitap eden bir kıyafettir. Pantolon kombinleri de çok çeşitlidir. Hem günlük hayatta hem de şık davetlere uyabilecek tarzda pantolon kombinleri oluşturulabilir. Ancak bu kombinleri doğru bir şekilde oluşturmak gerekir. Bunun için de hangi tarz pantolonların hangi kıyafetlerle tamamlanması gerektiği iyi bilinmelidir. Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır? Çok farklı çeşit ve modellerde pantolonlar vardır. Bu pantolonlarla kombin oluştururken aslında kişi öncelikle kendi vücut tipini iyi bilmelidir. Kendisine yakışan pantolon modellerini tercih etmelidir. Bunun dışında da pantolon kombinini nelerle tamamlayacağına karar verirken özen göstermelidir.

pantolon-kombinleri-tesettur-siyah-bol-paca

Yüksek bel pantolonlar doğru kombinlendiği zaman çok şık ve tarz bir görünüm oluşturmaktadır. Üstelik yüksek bel pantolonlar kişiyi olduğundan daha uzun gösteren ve bel bölgesini toparlayan modellerdir. Ancak vintage tip yüksek bel pantolonlar basen bölgesinde bol durduğu için üstüne kalın ve uzun kazaklar giyilmemelidir. Zira bu kişiyi olduğundan daha kalın gösterecektir. Yüksek bel pantolonlar, eğer kişi zayıfsa ve göbek fazlalıkları yok ise crop top denilen kısa üstlerle kombinlenebilir. Bu pantolonlar tişört ve ceket ikilisiyle, belin bir tarafından içe sokulan kalın kazaklarla ya da tamamen içeriye sokulan merserize kazaklarla şık ve cool bir görünüm oluşturacaktır. Yüksek bel pantolonlar, hem spor ayakkabılarla hem de topuklu ayakkabılarla tamamlanabilir.

pantolon-kombinleri-kot-darpaca

Bol paça pantolonlar da çok şık modellerden biridir. Bol paça pantolonlar kısa üstlerle oldukça şık bir kombin oluşturmaktadırlar. Ancak bunun için belin ince olması ve göbek fazlalıklarının olmaması gerekir. Yani ince ve uzun bayanlar için oldukça şık bir kombin olabilir. Bol paça pantolonlarla 70’lerin ruhuna uygun bir kombin de oluşturulabilir Bunun için 70’leri yansıtan etnik desenli bir bol paça pantolon, volanlı bir şapka ve dolgu topuk ayakkabılar kullanılabilir. Bol paça pantolonlarla da tek renk giyinme yani monokrom trendine uygun bir kombin oluşturulabilir. Bilhassa siyah, beyaz gibi renklerle renk bütünlüğü oluşturmak, kişinin olduğundan daha ince ve zarif görünmesini sağlayacaktır.

pantolon-kombinleri-kot

Monokrom trendine uygun bir kombin oluşturulduğunda aksesuarlar daha canlı renklerde tercih edilmelidir. Böylelikle kombine bir hareketlilik katılacaktır. Bol paça pantololarla daha feminen bir tarz da oluşturulabilir. Bu tarza uygun giyinmek isteyen bayanlar bol paça pantolonlar ile dantel bir üst veya şifon bir bluzu kombinleyebilirler. Bunun yanında topuklu ayakkabılar ve çeşitli takılarla kombini tamamlayabilirler. Bol paça pantolonlar eğer ofis gibi bir ortamda giyilecekse daha çok bluzlar ve düğmeli gömlekler ile kombinlenmelidir. Gece eğlenmeye gidiliyorsa bol paça pantolon üstüne daha şık, süslü , taşlı modelli bluzlar giyilmelidir. Maskülen giyim tarzından hoşlananlar da bol paça pantolonlarla çeşitli kombinler yaratabilirler. Bu tarza sahip olan hanımlar bol paçalı pantololonlarla bol kesimli gömlekleri ya da basic tişörtleri kombinleyebilirler.

pantolon-kombinleri-tesettur-siyah

Spor ayakkabılar ile de kombinlerini tamamlayabilirler. Ayrıca blazer veya deri ceketlerle de kombinlerine ayrı bir hava katabilirler. Bol paça pantolonlarda kemer detayına da yer verilebilir. Böylelikle bel daha ortaya çıkartılmış olur. Bol paçalı pantolon içine sokulmuş ince asklı bir bluz ve kemer detayı buna uygun bir kombin olabilir. Son dönemlerde kısa bol paçalı pantolon anlamına gelen culottes adı verilen bol paçalı pantolonlardır. Bu tarz pantolonlar aslında 90’lı yıllardan gelen bir modeldir. Kısa bol paçalı pantolonlar, düz tişört ve spor ayakkabılarla spor tarzına uygun olarak kombinlenebilir. Ofis gibi bir ortamda ise kısa bol paçalı pantolon ile ince askılı bir bluz ve topuklu ayakkabılar şık bir görünüm oluşturacaktır.

pantolon-kombinleri-ispanyol-paca

Kısa bol paçalı pantolnolarla kombin yapmak oldukça risklidir. Zira doğru kombinlenmediğinde kişiyi olduğundan daha kısa gösterebilir. Kısa bol paçalı pantolonlar giyerek olduğundan daha uzun bir görünüm elde edilmek isteniyorsa, tek renk giyinip topuklu ayakkabılarla kombin yapılabilir. Ayrıca bu şekilde giyinilirken pantolonun yüksek bel ve paçasının da bileğe yakın olmasına dikkat edilmelidir. Kısa bol açalı pantolonlar son yılların trendi olmakla birlikte doğru kombinlendiğinde çok şık ve modern bir hava yaratmaktadır. Hanımlar da bu trende ayak uydurmaya devam etmektedir.

 

pantolon-kombinleri-deri

Pantolon Kombinleri Resimleri

 

pantolon-kombinleri-tesettur-bol-pacapantolon-kombinleri-bol-pacapantolon-kombinleripantolon-kombinleri-tesettur-bolpantolon-kombinleri-siyahpantolon-kombinleri-tesetturpantolon-kombinleri-siyah-1

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git