Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saç Bakımı

Saç Bakımı
20 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Saç Bakımı

 

sac-bakimi-dogal-1

Saçlar bir bayanın en yegane aksesuarıdır. Saçların bakımı da oldukça önemlidir. Kadınlar bakımlı ve özenli görünebilmek adına her gün saçlarına işlem uygulatmak durumunda kalmaktadırlar. Bu işlemler de saçları normalden daha hızlı bir sürede yıpratmaktadır. Bu da hanımların hiç hoşlanmadığı bir görüntü vermektedir. Bu nedenle de saç yıpranmalarını önlemek ve saç yıpranmalarını onarmak için çareler aramaktadırlar. İşte bunun için düzenli olarak saç bakımı yapılmalıdır. Düzenli aralıklarla saç bakımı yapmak saçlardaki yıpranmayı önleyecek ve daha aza indirecektir. Saç bakımı için yapılması en kolay şeylerden biri evde doğal saç bakım maskeleri yapıp unları uygulamaktır. Bunun için de saçtaki soruna göre saç bakım maskeleri öğrenilmelidir. Ancak öncelikle bir uzmanına danışmakta fayda vardır. Uzmanın önerisi doğrultusunda sa tipine uygun maske uygulamak daha doğru bir yöntem olacaktır.

sac-bakimi-ve-temizlik-

Saç Bakımı İçin Doğal Saç Bakım Maskesi Örnekleri 1. Tarif Gerekli Malzemeler 1 tane yumurtanın sarısı 1 çorba kaşığı kadar bal 1 tane E vitamini ampulü 1 kahve fincanı kadar ılık sıcaklıkta zeytinyağı Hazırlanışı ve Uygulanışı Öncelikle bir kabın içerisine 1 tane yumurtanın sarısı, 1 çorba kaşığı kadar bal, 1 kahve fincanı zeytinyağı konulur. Bu malzemeler 1 E-vitamini ampulü kırılır. Ardından tüm malzemeler iyice bir karıştırılır. Karışım hazır hale gelip maske haline gelince saç diplerine boya sürer gibi uygulanır ve saçlar uçlara doğru yavaşça taranır. Daha sonra saçlar streç film ile güzelce bir sarılır. Yaklaşık olarak iki saat kadar beklenildikten sonra saçlar açılı ve saç derisi ile uçlara masaj yapılır. Bu işlemlerden sonra sa saçlar şampuanla güzelce yıkanır ve durulanır. Bu maske saçların onarılması amacıyla uygulanır. Ayrıca bu saç bakım maskesi kırık oluşumunu engeller ve saçları besler.

sac-bakimi-dogal-

2. Tarif Gerekli Malzemeler 1 çorba kaşığı kadar defne tohumu yağı 1 çorba kaşığı kadar adaçayı yağı 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı E vitamini 1 çorba kaşığı elma sirkesi (saçları parlatır ve saçta kepeği önler) Hazırlanışı ve Uygulanışı Öncelikle 1 çorba kaşığı kadar defne tohumu yağı, 1 çorba kaşığı kadar ada çayı yağı, 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı, E vitamini ampulü, 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesi bir kaba konulur. Daha sonra da tüm bu malzemeler iyice karıştırılır. Hazır hale gelen maske fırça yardımı ile saçlara sürülür. Bu işlemden sonra saçlar streç film veya bone ile sarılır. Bu saç bakım maskesi gece sürülür. Bu maskenin en az 2 saat kadar bekletilmesi gereklidir. Ancak isteyenler maskeyi gece sürüp sabah kadar bekletebilirler. Saçlar bu süreler geçtikten sonra açılır ve saçlara bir süre masaj yapılır. Daha sonra saçlar sıcak bir havlu ile sarılı ve 5 dakika kadar bu şekilde beklenir. Ardından da saçlar güzelce bir yıkanır ve durulanır. Bu saç bakım maskesi saçlara canlılık kazandırmak için uygulanır. Ayrıca saçlara hacim de kazandırır. Böylelikle saçlar daha sağlıklı ve dikkat çekici bir hal alır.

sac-bakimi-ve-temizlik

3. Tarif Gerekli Malzemeler 1 kahve fincanı kadar üzüm sirkesi 1 kahve fincanı kadar elma sirkesi 1 çorba kaşığı kadar adaçayı yağı 1 tatlı kaşığı kadar lavanta 1 çorba kaşığı kadar defne tohum yağı Hazırlanışı ve Uygulanışı Öncelikle bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 1 kahve fincanı kadar üzüm sirkesi, 1 kahve fincanı kadar elma sirkesi, 1 çorba kaşığı kadar adaçayı yağı, 1 tatlı kaşığı kadar lavanta, 1 çorba kaşığı kadar defne tohum yağı konulur. Tüm bu malzemeler iyice bir karıştırılır. Daha sonra hazır hale gelen bu maske saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık olarak 2 saat kadar bekletilir. 2 saat geçtikten sonra bitkisel bir şampuanla saçlar güzelce yıkanır ve sonra da durulanır. Bu saç bakım maskesi aslında yağlı saçlara sahip bayanların uygulaması gereken bir maskedir. Zira bu saç bakım maskesi, saçlarda aşırı yağlanmayı önler. Aynı zamanda saç yağ oranının dengelemesini de sağlar. Böylelikle saçların daha canlı ve sağlıklı görünmesine de etki eder. Bu nedenle zaman zaman bu saç bakım maskesi uygulanabilir.

sac-bakimi-nasil-yapilir-1

Saç Bakımı Resimleri

 

sac-bakimi-dogalsac-bakimi-nasil-yapilirsac-bakimi-1sac-bakimi-nasil-yapilir-sac-bakimi-kurleri-1sac-bakimi-kurleri-sac-bakimisac-bakimi-kurlerisac-bakimi-

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git