Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Sheikha Mozah Kıyafetleri

Sheikha Mozah Kıyafetleri
8 Ekim 2014 tarihinde eklendi,

Katar Prensesi

Bayram bitti, ama gözlerimizi bayram ettirecek kıyafetleri karşınıza getiriyorum. Bugün size dünya liderleri eşleri arasında çok konuşulan bir isim olan, Katar Emiri’nin eşi Sheikha Mozah’renkli muhafazakâr giyimini anlatmak istiyorum. Bilerek ve istiyerek ara vermediğimi bilmenizi isterim, beni affetmenizi temenni eder, sizlere uzunca bir yazı hazırladığımı bildirmek isterim. Bakalım Katar Prensesinin görkemli kıyafetlerinden feyz alabilecek misiniz?

Kimdir?

Tam ismi Sheikha Mozah Bint Nasser Al-Missned olan Katar Prensesi, 8 Ağustos 1959 tarihinde Katar’da doğmuş. Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Tani ile üniversitede tanışan Sheikha Mozah, 1977 yılında, 18 yaşındayken Katar Emiri ile evlenip kraliyet ailesine katılmış. 1986 yılında Katar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan Sheikha Mozah kendi bölümüyle bağlantılı çalışmalarını hala sürdürüyor. Katar Emiri’nin diğer eşlerinden biri olan eşi Sheikha Mozah, Vahabizmin hâlâ hüküm sürdüğü Katar topraklarında bugüne dek hiç görülmemiş türde modern bir “emir eşi” portresi çiziyor. Diğer Arap ülkelerindeki Emir, Kral eşlerinden farklı olarak oldukça aktif bir kadın olduğu hem şık oluşundan hemde Katar Emiri’nin her yere yanında taşıyor olmasından heralde anlaşılıyor.

Sheika Hayrünisa Gül

Çalışmaları..

1995’den beri Katar Eğitim, Bilim ve Toplumsal Kalkınma Vakfı’nın, 2008’den beri gençlere istihdam yaratmayı amaçlayan Silatech vakfının, Aile Konseyinin başkanı, Eğitim Konseyinin başkan yardımcısı ve UNESCO’nn Temel ve Yüksek Eğitim Özel Elçisi olup Ortadoğu’daki diğer kraliyet üyelerinin aksine hem politikada hem de toplumsal organizasyonlarda bolca yer alıyor. Katar Emiri el Cezire Tv’nin sahibi olup, güzel eşinin emeği ile El Cezire Çocuk kanalı kurulması gibi üstün başarılara imza atıyor. Tüm bunların yanı sıra Katar Prensesi’nin görevleri bitmek bilmiyor, kritik siyasi konuların masaya yatırıldığı aylık toplantılarda İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres gibi Arap dünyasında son derece tartışmalara neden olabilecek isimlerin katıldığı “Doha Tartışmaları”nın düzenlenmesine de aynı zamanda öncülük ediyor. Tabii ki Katar henüz tam anlamıyla demokratik bir ülke değil. ABD’nin en son İnsan Hakları Raporu, bu ülkeden bahsederken insan haklarında birtakım gelişmeler olduğunu söylüyor ancak hâlâ kadınların seyahat etme özgürlüklerinin ve basın özgürlüğünün önünde kısıtlamalar bulunuyor.
İşte Katar Emiri’nin eşi Sheikha Mozah, tıpkı Suriye’nin Batı müfredatından geçmiş güzel first lady’si Esma Esad gibi ülkesinin demokrasi, eğitim gibi alanlarda yapılacak reformlarla daha ileriye gitmesi için uğraşıyor. Tıpkı Esma Esad gibi o da modernlikle İslam kültürünün birbiriyle çelişmeyeceğini, ikisi arasında bir denge kurulabileceğini savunuyor. Gündemin çok karışık olduğu bir dönemde lafı fazla uzatmadan bu hanımefendinin muazzam tarzından bahsetmeme az kala son olarak şunu eklemek isterim; Forbes dergisinin “Dünyanın en güçlü 100 kadını” listesine girmeyi başarmış olan Sheikha Mozah, kadınların sosyal hayatta rol alması ve eğitime katkılarının artması için özellikle çaba sarfediyor.

Katar Kraliçe

Sheikha Mozah Stili Nedir?

Eşsiz, şahsına münhasır bir tarzı olan Sheikha Mozah, sahip olduğu gücü,özgüveni ve stili kıyafetleriyle göstermekten çekinmeyen bir kadın olarak tanımlanıyor.Eksiksiz,zengin ve kraliyet ailesine yaraşır görünümü tüm dünyayı büyülerken,yakından kıyafet detaylarını gözlemlemek isteyeceğiniz bir moda ikonu olarak adlandırılıyor.Arap teninin rengini ortaya koyacak,yalın ve fiziğini ortaya koyan,ama bir o kadar sofistike,yaratıcı,üstün bir kaliteye sahip her ortama ayak uyduracak nitelikteki giysileri çok konuşuluyor.Kürkleri, yerlere kadar uzanan elbiseleri bir de üzerine ceketler etoller gibi detay gerektiren aksesuarları doğru kullanan prenses, kapalı bir hanım olmamakla birlikte muhafazakar bir stile sahip olduğunu her zaman kullandığı giysisine uygun renkte olan bonesiyle karşımıza çıkıyor.İhtişamını yaratan markalar arasında Chanel ve Valentino tutkunu olan hanımefendi,defilelerde beğendiği parçaları alıp kendine göre uyarlatıyor ve Sheikha Mozah tarzı ile yeniden yorumluyor. Transparan kumaşlar normal kumaşlarla yer değiştiriyor, etek ve kol boyları uzuyor, yakalar daha yukarı çekiliyor; böylece elbiseler daha mazbut, daha muhafazakâr bir havaya bürünüyor. Aslında ne tam muhafazakar olduğunu ne kapalı bir bayan olduğunu söyleyemem, zira siz de fotoğflardan zaten öyle yorumlayacaksınız, ancak bu bayan bir başka kalitede bir başka basamakta, bizlere kombinlerindeki ustalığı, detayları, kullandığı renkleri, veya stil sahibi oluşu ışık tutması bakımından kendisine hayran bırakacak cinsten özelliklere sahip görünüyor. Kendisini anlata anlata bitiremeyeceğim sanırım.

Katar Emiri

Bu kadar moda tutkunu ve takipçisi olan Katar Prensesi, Valentino Moda evini 735milyon Euro’ya Katar Emiri Tarafından bir jest olarak satın alınmıştır. Dolabında 12 milyon dolarlık tuvaletlerin bulunduğu söylentilerin arasında gidip gelirken, bu zenginliğin karşısında “bir giydiğini, bir daha giymeyen” hoş ve zarif bir hanımefendiyi dünya jet sosyetesinde ki yerini ayarlamış olarak karşımızda duruyor. Son aldığımız duyumlardan öğrendiğimiz kadarıyla Katar Emiri’nin oğullarından birinin başa geçtiği ve artık Sheikha Mozah’ın eskisi gibi pek göremeyeceğimizi vurgulamak isterim. Doya Doya kıyafet ziyafetini gelin birlikte yaşayalım, belki de Sheikha Mozah’ı bir daha dünya basınında göremeyeceğiz.

Katar Prensesi Sheikha Mozah Giyimi ve Tarzı Karşınızda;

 

 

loading...
Sheikha Mozah Kıyafetleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. SONGÜL diyor ki:

    Allah aşkına, bu kadının giyiminin tesettürle ne alakası var? Bir de utanmadan böyle bir sayfada bu giyim tarzını övmüşsünüz. TEBRİKLER!

  2. mina diyor ki:

    neden tesettur anlayisi bu kadar zayik vucut haddi ortada olan bir,bayanin tesetttirle alakasi yoktur ,cok sacma muhafazakar demek

Sayfa başına git