Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

TESETTÜR GİYİMDE KIYAFET SEÇİMİ

TESETTÜR GİYİMDE KIYAFET SEÇİMİ
4 Ağustos 2015 tarihinde eklendi,

TESETTÜR GİYİMDE KIYAFET SEÇİMİ

Rengarenk Tesettür Giyim Örnekleri

Rengarenk Tesettür Giyim Örnekleri

Tesettür giyimde en çok yapılan yanlışlardan birisi de tesettürlü bayanların pantolon ve etek tercihidir. Tesettürlü bayanların pantolonları ile ilgili yaptığı yanlışlar, giydiği kıyafetin bütününü de bozmakta ve göze hoş görünmemesine neden olmaktadır. Tesettür giyimde pantolon ve etek seçimi ile ilgili yanlış ve doğru davranışları sizinle birlikte alt başlık şeklinde ele alalım ve inceleyelim;

Tesettür Giyimde Yırtık Pantolon ve Tayt

Tesettür tunikler altına giyilen yırtık pantolonlara anlam verebilen bayanların sayısı oldukça azdır herhalde. Tesettür giyimin temel mantığı olan kapanma, sadece başı kapatmak olmamalıdır. Bayanların yırtık pantolon yerine normal bir pantolon seçmesi, çevrenin olumsuz değerlendirmelerinden tesettürlü bayanları koruyacaktır. Bazı bayanlar da özellikle kışlık kombinlerde ‘Ne de olsa uzun çizme giyiyorum’ düşüncesi ile tuniklerinin altına tayt giyerek olumsuz bir görüntü oluşturmaktadır. Tesettürlü bayanların bu tarz giyimlerden de kaçınması daha doğru olacaktır.

Tesettür Giyimde Streç Pantolon

Tesettür giyimde kısa tuniklerin altına giyilen streç pantolonlar oldukça yanlış bir seçimdir. Uzun tuniklerin altına giyilen streç pantolonlar o kadar dikkat çekmemektedir ancak kısa tuniklerin altına giyilen streç pantolonlar hatları çok belli ettiği için şık bir görüntü oluşturmamaktadır. Bunun yerine biraz daha bol pantolon yahut diz kapağı hizasında giyilen tunikler görsel olarak daha güzel görünmeyi sağlayacaktır.

Tesettür Giyimde Dar Tunik ve Bluzlar

Özellikle fiziksel yönden çok zayıf olmayan bayanların dar tunik ve bluz seçimi yapmaları göze çok güzel görünmemektedir. Bunun yerine yapacakları biraz daha bol seçimler hem fizik olarak daha düz bir görünüm sağlayacak, hem de tesettürlü bayanlar için daha doğru bir seçim olacaktır.

Uzun ve Bol Tunikler Altına Pantolon Etekler

Pantolon etekler tesettür giyimde çok sık kullanılan modellerdir. Ancak pantolon eteklerin de bir giyim tarzı ve bir kombinleme biçimi vardır. Pantolon etekler her kıyafet ile ya da her model ile kombinlenemez. Öncelikle pantolon etekler geniş formlu paçalarından dolayı, gene kendisi gibi geniş formlu bir bluz ya da tunik ile kombinlenemez. Bu şekilde yapılan bir kombin sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Bunun yerine çok kısa olmayan bir gömlek ile kombinlerseniz daha hoş duracaktır. İkinci olarak, pantolon etekler çok uzun parçalar ile de kombinlenemez. Bu şekilde de karşı tarafa verdiğiniz görüntü pek hoş olmayacaktır. Pantolon eteklerinizi biraz kısa bir gömlek ile kombinleyip üzerine bir hırka almanız daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Pantolon etekler basenleri ince olan bayanlar için daha uygun parçalardır.

Tesettür Giyimde Diz Altı Etekler

Dizin biraz altında bir boyda üretilen eteklerin üretilme mantığını açıkçası pek anlayamıyoruz. Topuğa kadar olsa kapalılara hitap eder, diz kapağında olsa açıklar için uygundur. Ama ara boyun mantığı nedir acaba? Ara boy etekler kapalı bayanlarda ten çorap ile giyildiğinde hiç uygun olmamakta ve görsel olarak da kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Çizme ile giyilen ara boy etekler ise bayanları olduğundan daha kalıplı göstermektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca tesettürlü veya tesettürsüz her bayanın ara boy eteklerden kaçınması en doğrusu olacaktır.

Tesettür giyimde yapılan küçük hataları göz önüne aldığımızda, daha hoş bir giyim tarzı elde ederiz. Bu yüzden yazımızı dikkate almanızı önemle rica etmekteyiz.

TESETTÜR GİYİM ÖRNEKLERİ

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git