Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettur Giyiminde Püf Noktalar

Tesettur Giyiminde Püf Noktalar
15 Mayıs 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Giyiminde Püf Noktalar

Merhaba sevgili dostlarım.  Sizlere elimden geldiğince moda akışına uygun kombin püf noktaları ve kapalı giyimde dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsetmeye çalışacağım. Kendimde kapalı bir bayan olduğum için hem giyinişime dikkat ediyor hem de elimden geldiğince modaya uymaya çalışıyorum. Sizlerde dikkat edersiniz ki son yıllarda kapalı giyimin modası artmış dinimiz gereğince yapılması gereken kapalı giyim sırf şıklıktan dolayı kapalı giyinmeye başlayanlar olmuştur. Bunu doğru bulmuyorum fakat ben kapalı giyim hakkında birkaç püf nokta ve giyim konusundaki özenlere değinerek sizinde giyiminize katkı sağlamak istiyorum. Öncelikle belirttiğim gibi kapalı bir bayanım ve kapalı bir bayan olarak başkalarına göre değil de kendi modamı ve tarzımı oluşturmak istiyorum. Kendi tarzını ve modasını oluşturmak isteyen dostlarıma da en doğru yerde olduklarını belirtmek istiyorum.
Tesettür-giyim
Kapalı giyim konusunda internette dolandığımızda birçok sayfa ve sitede değişik tarz kombinler görebiliyorsunuz. Bunların çoğu benim hoşuma gitse de çeşitli araştırmalarım sonucu birçoğu tam modanın aksine şıklıktan uzak olmalarına rağmen kombin denemelerinde bulunuyor. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki hiçbir kapalı giyimde resmi bir kıyafet altına spor ayakkabıyı tavsiye etmiyorum ki bunu birçok kişide gördüğüm için söylüyorum. Çeşitli araştırmalarım ve araştırmalar sonucunda ulaştığım fikirler sayesinde bu senenin moda renginin pudra olduğuna karar verdim. Pudra rengini nerede denesem diye düşünürken en uygun yer saat ve ayakkabıda karar kıldım. Sizlere önerim bayanlar kapalı giyimde bir bayanın en önemli aksesuarı ayakkabıları ve çantalarıdır. Ayakkabı ve çanta seçimini yanlış yapmış iseniz komple baştan giyinmeniz gerekmektedir. Eskiden de öyle değimliydi önce ayakkabı ve çanta alınır daha sonra takviye yapılarak elbiseler onlara göre kombinlenirdi. İşte kapalı giyimin tam anlamı ve modası da bu. Kapalı giyim tarzındaki bayanların kesinlikle uzun İspanyol paça pantolon giymelerini öneriyorum. Fakat bu vücudu saran İspanyol paça pantolonlardan değil tabiki. Ayağınızdaki stiletto ile vücudunuzu saran bir pantolonun ne kadar kötü duracağını tahmin bile edemezsiniz.

Tesettür-giyiminde-püf-nokta
Bunların dışında şalınızın açık kahve tonlarında olması yüzünüzün parlaklığını ön plana çıkaracaktır. Dışarıdan şık ve kibar görünen sadece kombinleriniz değil yüzünüzde olmalı. Bu anlayışta şalınızı seçerken açık renkler seçmelisiniz ki yüzünüzü de açsın. Çantanızı seçerken ise büyük taşlı işlemeler olmamasına dikkat ediniz. Büyük taş biraz abartı gibi görüldüğü için pek şıkda durmayacaktır açıkça söylemek gerekirse. Bunun dışındaki en önemli hususlardan biriside aksesuarlarınızdan saatinizin rengi veya takacağınız bir saat. Bazı bayanlarımız saat takmayı sevmiyorlar ben gibi ancak şık görünmek için saat bayanda çok hoş görünen bir takı olarak düşünüyorum. Bu en önemli hususu unutmamanızı tavsiye ediyorum. Birde şunu sakın unutmayın bayanlar moda insanın içindeki olgudur. Moda insanın kendine giydiğini yakıştırmasıdır. Siz giydiğiniz şeyi kendinize yakıştırıyorsanız dışarıdan nasıl göründüğünüzün de önemi yoktur. Sevgilerle.

Tesettür Giyiminde Püf Noktalar Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git