Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Modasının Son Trendi Pelerinli Ceketler

Tesettür Modasının Son Trendi Pelerinli Ceketler
29 Temmuz 2015 tarihinde eklendi,

Tesettür Modasının Son Trendi Pelerinli Ceketler

Tesettür Modasının Asil Şıklığı Pelerinli Ceketler

Tesettür modası, son zamanlarda oldukça gelişti. Öyle ki artık, normal moda sektörünü dahi etkilemeye başladı. Tesettür şıklığının yaklaşan ilkbahar sezonunda sıklıkla karşılaşacağımız pelerinli ceketleri, özellikle keçe modelleri ile bir hayli göz dolduruyor.

Peki pelerinli ceketler, hangi beden sitiline yakışır? Tesettür pelerinli ceketleri nasıl kombinlemek gerekir?

Büyük Beden Hanımlarımız Pelerinli Ceketlerden Kaçınmalıdır
Pelerinli ceketler, biraz formda bir beden istiyor. Hem pelerin detayı nedeniyle üst kısmı hareketli hem de kemerle alt kısmına peplum formu verilmiş bu ceketler; büyük beden hanımlarımızı daha iri gösterebilir. Kalın belli hanımlarımız da pelerinli ceketler içinde daha zarif görünebilirler. Ayrıca pelerin detayı çok geniş omuzları olan hanımlarımız için bazı dezavantajlar getirebilir. Geniş omuzlu hanımlarımız pelerinli ceket giymek istiyorlarsa koyu modelleri seçmelidirler.

Pelerinli ceketler, dekolte bölgesi iri hanımlarımız üzerinde hoş bir etki yaratmayabilir.

Pelerinli ceketler nasıl kombinlenebilir
Pelerinli ceketleri çok kloş ve hareketli parçalar yerine daha dingin etek ya da pantolonlarla kullanmak gerekir. Pelerinli ceketler, pantolon eteklerle tercih edilebilir.  Ayrıca bu ceketlerle şal yerine eşarp kullanılması daha doğrudur. Pelerin detayı, başlı başına hareketli, hoş bir parçadır ve şal ile kapatılmamalıdır. Pelerinli ceketlerde içe  giyilecek parçanın rengi dikkatli seçilmelidir. Koyu ceketlerle açık renk içler, pelerin detayını vurgulayarak size hoş bir görünüm katar. Koyu pelerinli ceketler içinde koyu parçalar, sizi boğabilir.

Pelerinli ceketlerle hangi ayakkabılar kullanılabilir?
Pelerinli ceketlerde sayası yani üst kısmı fazla geniş ve kapalı olmayan, klasik topuklu ayakkabı modelleri hoş bir uyum yaratır.

Tesettür Modasının Son Trendi Pelerinli Ceketlerin Resimleri

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git