Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri

Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri
27 Aralık 2014 tarihinde eklendi,

Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri

Moda dünyasının tüm sektörlerinde hızla yükselen kalite ve çeşitlilik anlayışı tesettür gelinlik piyasasına da yansımış, ülkemiz pazarına giriş yapan yabancı moda evleri ve tasarımcılarla birlikte genişleyerek büyümüştür. Klasik modellerin yeniden uyarlamasının yanı sıra tüm dünyada kabul görmüş en bilinen modellerin tesettüre göre modernize edilmeleri 2015 koleksiyonlarına farklı boyutlar kazandırmıştır. Ayrıca tesettür gelinlik üzerine çalışan moda evleri ve tasarımcılar, sergiledikleri koleksiyonlarla farklı vücut tiplerine de hitap eden modeller geliştirdiklerini göstermişlerdir.

Mira Zwillinger’in geçtiğimiz yıl sergilediği, gelinlik piyasasında büyük yankı uyandıran Ethereal koleksiyonu Türk tasarımcılarca tesettüre uyarlanmış ve otoriteler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Tül ve dantel temalı çalışma kuşkusuz bu yılın en iddialı modeli olarak görülüyor. Beren Saat’in Kenan Doğulu ile evlenirken giydiği modelin tesettür aksesuarları eklenmiş hali olarak göze çarpan gelinlik, apoletleriyle ön plana çıkıyor. İşlemeli detayların hakim olduğu model uzun yıllar revaçta kalacağa benziyor. A-Tipi olarakta adlandırılan prenses modeller ise her yıl olduğu gibi tesettürlü gelinlikler arasında bu sezonda moda. Tasarımcıların en sevdiği gelinlik türü olması, tercihini prenses modelden yana kullanacak olan gelin adaylarına birçok değişik alternatif sunuyor.

Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri bu sene topuklu ya da yüksek platformlu ayakkabılarla tamamlandığında etkileyici bir fark yaratan prenses modeller her vücut tipine uyabildiği gibi değişik aksesuarlarla da kombine edilebiliyorlar. Orta boylu, geniş basenli ya da kalın belli hanımlar için özellikle tercih nedeni olan prenses model tesettürlü gelinliklerin modası, her yıl yeni bir trend yakalayıp kendini yeniliyor. Küçüklüğünden beri kabarık bir gelinlik içerisinde prensese dönüşmeyi hayal eden gelin adayları, eşşiz dantel işlemelerinin taşlarla süslendiği kabarık tüllü stiller içeren prenses model tesettürlü gelinlikleri zirveye taşıyacak gibi görünüyor.

Zirvenin bir başka adayı ise hanımların zevklerine göre şekillendirebilecekleri balık etekli modeller. Dize kadar vücudu sıkıca sardıktan sonra genişleyen tam balık etek modellere göre kalçanın altında son bulup genişleyen yarım balık etek modeller daha rahat hareket kapasitesine sahipler. Her iki balık etek modeli de gelin adayının hatlarını kum saati formuna sokup oldukça zarif ve şık bir görünüm sağlıyor. Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri 2015 de orta ve uzun boylu hanımlara hitap etmesi, Vücudu sıkı şekilde sarması nedeniyle esneklik sağlayan taflan kumaştan dikilmiş olması ve her türlü aksesuarı rahatlıkla taşıyabilmesi balık etek modellerinin popülaritesini giderek arttıracağa benziyor. Son yıllarda tesettürlü hanımların Osmanlı motifleri taşıyan gelinliklere gösterdiği yoğun ilgi Türk vintage modeli olarak adlandırılan yeni bir gelinlik türünün doğmasına yardımcı olmuştur.

Geçtiğimiz birkaç yılın gözdesi olan model bu yıl da revaçta. Değişik renklerdeki sim içeren iplerle oluşturulan motifler gelinliğe ayrı bir hava katmakla kalmayıp aynı zamanda asil bir duruş sunmaktadır. Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri incelendiğinde bir sultan gelinliğini andıran görkemi, nakış ve işlemelerindeki ihtişamının yanı sıra her bedene uygun kabarık bir tür olması Osmanlı motifli Türk vintage modellerinin tesettürlü hanımlar arasında her dönemde kalıcı olacağını gösteriyor. Ayrıca küçük göğüslü ya da hafif toplu gelin adaylarının kurtarıcısı olan iç göstermeyen tül üzerine dikilmiş V yaka gelinlikler,  ışıltılarıyla nezaketin simgesi olan taşlı modeller, gösterişten hoşlanmayan hanımlar için şıklığı ve rahatlığı ön plana çıkaran sade modeller, az ve öz malzeme kullanılarak modern çizgilerle tasarlanan minimalist modeller diğer drapeli ve kemerli modellerle birlikte 2015 tesettür gelinlik modelleri arasındaki yerlerini sağlamlaştırmış durumdalar.

Trend tesettür gelinlik modelleri de dahil olmak üzere 2015 koleksiyonlarında göze çarpan ilk ortak detay omuz bölgesinin özellikle vurgulanmasıdır. Geçtiğimiz yıllarda pek önemsenmeyen omuz bölgesi 2015 modellerinin birçoğunda tül, boncuk, işleme ve dantellerle süsleniyor. Moda evleri ve tasarımcılar, yeni keşfedilen bu bölgeyi özellikle vurgulayarak geniş omuzlara sahip olmayan hanımlarında ihtişamlı bir görünüme bürünmesine imkan tanıyorlar. Küçük dantel eldivenler ise koleksiyonların bir başka ortak noktası durumunda. Bilekte biten şeffaf görünümüyle unutulmuş bir güzellik olan dantel işlemeli küçük eldivenler 2015 yılıyla birlikte gelinliklere zerafet katmaya yeniden başlayacaklar.

Gelinlikler düğünlerin en önemli unsurlarıdır. Sadece bir kez giyilen bu özel kıyafetler baştan aşağıya tarzı ve tüm aksesuarlarıyla birlikte gelinle uyum içinde olmalıdırlar. Bu yüzden gelin adayları model seçimi yaparken öncelikle vücut tiplerini iyi tanımalı omuz, basen ve bacak duruşlarını iyi bilmelidirler. Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri ayrıca özel siparişlerde tesettür gelinlik modellerinin diğer türlere göre dikimlerinin daha uzun zaman alacağı da unutulmamalıdır.

loading...

Etiketler:

Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. Tülay Tuğcu Özerten diyor ki:

  Merhabalar söylemeden geçemeyeceğim tesettürlü gelinlikler hakkında internette okuduğum en kapsamlı ve en güzel yazı olmuş. yazan editörünüzü ve sitenizi tebrik ederim başarılar dilerim

  1. ugurkuyumcu diyor ki:

   Teşekkür ederiz. Tesettür gelinlik ve tesettür giyim konularında size yardımcı olabilmek ortuluyum’un temel amacıdır.

 2. Talip Külekçi diyor ki:

  Merhaba, İsviçre’nin Neuchâtel şehrinde yaşayan Türkiye vatandaşlarına hitap eden ayda bir çıkardığımız kendi çapında küçük bir dergimiz var. Eğer izniniz ve rızanız olur ise sizden alıntı yaptığımızı belirtmek suretiyle bu güzel yazınızı dergimizde kullanmak istiyoruz. Mümkün ise birkaç gün içerisinde cevab verirseniz seviniriz

  1. ugurkuyumcu diyor ki:

   Merhabalar tabiki kullanabilirsiniz bu bizim için büyük bir şereftir. Saygılar

 3. Talip Külekçi diyor ki:

  O şeref bize ait beyefendi, sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yazıyı yazan arkadaşımız hakkını helal etsin. Sitenizin adını ve linkini ekleyip sizden alıntı yaptığımızı gayet açık bir şekilde belirteceğiz. Neuchâtel den Türkiye deki kardeşlerimize selamlar, saygılar…

 4. Sevinç Bahtiyaroğlu diyor ki:

  Böyle mükemmel ötesi güzel bir yazıyı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. site olarak başarılarınızın devamını dilerim… Ancak sayfada çok fazla resim var, fotoğraf kirliliği var.

 5. Asaf Karaoğlu diyor ki:

  Sitenizde yer alan her köşe yazınız bu yazı gibi olsaymış eğer, inanın bana tesettür modasına yön veren internet sitelerinden biri olurmuşsunuz editör bey. Tebrik ederim.

  1. ugurkuyumcu diyor ki:

   Evet haklı olabilirsiniz ancak bu yazıyı yazan yazarımız biraz sorunluydu biliyor musunuz (ortuluyum etik kuralları gereği detaylara girmeyeceğim ama siz değerli ziyaretçilerimiz anlamışınızdır zaten) o yüzden kendisiyle yollarımızı ayırdık. Saygılar

 6. leydifiruze diyor ki:

  cok güzel gelinlikler

Sayfa başına git